Myjnia bezdotykowa 24h

Dlaczego warto korzystać z myjni bezdotykowej?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że mycie pojazdów przed domem oraz przed blokiem jest zabronione. Można dostać mandat, nawet jeżeli robimy to na własnej posesji. Czyszczenie samochodów należy przeprowadzać jedynie w miejscach do tego przystosowanych. Jednym z takich miejsc jest myjnia bezdotykowa.

Potrzebujesz Fakturę VAT na umycie samochodu?

Zgłoś się do nas w celu otrzymania żetonów na myjnie i odbierz rachunek!

Myjnia bezdotykowa oferuje pięć  programów mycia:

  • Mycie aktywnym szamponem– umożliwia błyskawiczne pozbycie się zabrudzeń z karoserii samochodu. Działanie środka aktywnego można porównać do tysiąca mikro gąbeczek, które starannie, ale nieinwazyjnie doprowadzają auto do porządku. Całemu procesowi czyszczenia towarzyszy przyjemny zapach, dzięki wzbogacaniu formuły o walory zapachowe,
  • Spłukiwanie czystą wodą – w celu dokładnego spłukania samochodu na, który została nałożona aktywna piana,
  • Woskowanie – nałożenie gorącego wosku, który tworząc dodatkową warstwę, ułatwia spływanie wody oraz usprawnia działanie wycieraczek,
  • Nabłyszczanie – zdemineralizowana woda osmotyczna z odrobiną nabłyszczacza oraz osuszacza nanotytanowego, zapewnia błyszczący efekt końcowy.
  • Szczotka– do stosowania w przypadku ciężkich i uproczywych zabrudzeń, specjalna formuła środka oraz mechaniczne usunięcie zanieczyszczeń gwarantują idealne umycie pojazdu

Najczęstsze błędy popełniane na myjni bezdotykowej

1. Zaczynasz nakładanie piany od góry

Czynność nakładania aktywnej piany jest kluczowa w myciu samochodu na bezdotyku. Trzeba jednak zauważyć, że piana na tego typu myjniach jest niestabilna, rozwodniona i odbiega jakością od profesjonalnych pian autodetailingowych. Piana o takich właściwościach szybko spływa z auta, a więc odpowiednie pokrycie go preparatem jest kluczowe. Nakładanie aktywnej piany od góry, czyli od dachu w dół powoduje, że piana spływa coraz niżej i tworzy brudne zacieki. W ten sposób możesz przeoczyć niektóre miejsca i nie umyjesz auta dokładnie. Zawsze zaczynaj nakładanie piany od dołu, czyli od najbardziej zabrudzonych miejsc – progów, kół i nadkoli. Stopniowo przechodź wyżej prowadząc lancę długimi, poziomymi ruchami wzdłuż linii auta.

2. Kierujesz strumień wody w zbyt bliskiej odległości i punktowo

Często możemy zauważyć na lakierze samochodu punktowe zabrudzenia jak np. porozbijane owady na masce czy ptasie odchody. Pierwsze co przychodzi wtedy na myśl osobie niedoświadczonej w pielęgnacji samochodu, jest punktowe usunięcie zabrudzenia wodą pod wysokim ciśnieniem. W dodatku najczęściej z naprawdę niewielkiej odległości! To poważny błąd! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – to działanie agresywne dla lakieru i często nieskuteczne. Zanim usuniesz ptasią kupę, wylejesz hektolitry wody i zmarnujesz pieniądze. Rozbite owady lub ptasie odchody powinny najpierw odmoknąć pod wpływem aktywnej piany (program „mycie wstępne”) i dopiero po kilku minutach można je spłukać czystą wodą. Oczywiście na tyle, na ile jest to możliwe. Pozostałości takich zabrudzeń najlepiej doczyścić we własnym garażu za pomocą glinki samochodowej lub dedykowanego preparatu na owady np. Tenzi Mosquitos lub ADBL Beetle Juice Squezzer.

3. Kierujesz strumień wody prostopadle do lakieru

Podczas spłukiwania piany unikaj kierowania lancy prostopadle w stosunku do lakieru samochodu. W ten sposób możesz jedynie rozchlapać brud i chemię na już spłukane elementy. Najlepsze rezultaty osiągniesz kierując strumień wody pod kątek 45 stopni. Stań więc delikatnie z boku, a nie prostopadle. Spłukiwanie auta powinieneś wykonywać od góry w dół, aby woda mogła spływać. Taka technika jest najbardziej optymalna i najbezpieczniejsza dla lakieru.

 

4. Nie pamiętasz o zabezpieczeniu na swoim aucie

Mowa tu o woskach i powłokach ochronnych (ceramicznych, kwarcowych lub polimerowych). Warto o nich wspomnieć w kontekście myjni. Jeśli to czytasz, to pewnie na Twoim samochodzie leży jakaś powłoka zabezpieczająca, czy klasyczny wosk. Pamiętaj o tym jeśli wybierasz się na myjnię bezdotykową. Dlaczego? Otóż, mycie bezdotykowe to mycie samochodu nie dotykając go mechanicznie żadnym przedmiotem. Idąc tym tropem, stosowana na myjniach bezdotykowych chemia musi być bardzo mocna, najczęściej są to mocno zasadowe środki działające zabójczo na nasze zabezpieczenia. Nigdy nie wiemy jak właściciel danej myjni podchodzi do tego tematu. Czy myjąca chemia jest mocno stężona, czy raczej słaba i bezpieczny lub nawet całkowicie rozwodniona w związku ze skąpstwem właściciela. Może być tak, że chemia na myjni bezdotykowej rozpuści tylko brud z naszego samochodu, a w przypadku innej myjni ucierpi powłoka na Twoim lakierze lub zmyty zostanie wosk.

5. Nie zabierasz ze sobą preparatu do felg

Właściwie nie jest możliwe dokładne umycie felg na myjni bezdotykowej. Jak zapewne wiesz, na felgach gromadzi się pył z klocków hamulcowych oraz inne ciężkie zabrudzenia, jak choćby drobiny asfaltu. Sama woda z detergentem pod wysokim ciśnieniem nie usunie tych zabrudzeń. Warto więc zabrać ze sobą preparat do mycia felg i duży pędzel detailingowy do wypracowania preparatu. Najlepiej sprawdzi się produkt w sprayu, który można łatwo i szybko zaaplikować. Dobrym wyborem są preparaty typu „krwawiąca felga” np. ADBL Vampire LiquidTK Blood czy zielona Tuga Alu-Teufel.

6. Nie osuszasz lakieru po zakończeniu mycia

Wyjeżdżając z myjni bezdotykowej mokrym autem możesz mieć pewność, że przyklei się do niego kurz, pyłki i inne zanieczyszczenia z powietrza. Aby tego uniknąć, na sam koniec wybierz program „nabłyszczanie-osuszanie”. Wybranie tej opcji oferuje Ci spłukanie auta wodą z dodatkiem hydrowosku. Hydrowosk, czyli inaczej osuszacz, to preparat na bazie polimerów o właściwościach hydrofobowych (odpycha krople wody). Po użyciu programu z hydrowoskiem, gdy wyjedziesz z myjni, pod wpływem pędu powietrza woda sama spłynie z auta. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że na lakierze nie pozostaną tzw. water spots, czyli zaschnięte krople wody, weź ze sobą chłonny ręcznik detailingowy z mikrofibry, który pozwoli Ci wytrzeć całe auto za jednym razem bez konieczności wykręcania ręcznika.

https://bigblock.pl/blog/fakty-mity-ciekawostki/7-najczestszych-bledow-na-myjni-bezdotykowej

Masz pytania ?
Zadzwoń 59 822 98 98

Dane kontaktowe

PHU Auto Centrum “Pawłowski” Halina Pawłowska
77-100 Bytów
ul. Przemysłowa 1b
NIP: 842-107-26-04

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 17:00
Sobota: 8:00 - 14:00

Stacja i Warsztat
tel. 59 822 86 66 lub 59 822 86 67
serwis [at] ac-pawlowski.eu

Sklep
tel. 59 822 98 98 (Centrala)
sklep [at] ac-pawlowski.eu

Księgowość, windykacja i kadry
tel. 59 822 86 69

Napisz do nas